Materace dla par – jak komfortowo spać we dwoje?

Dzielenie łóżka z ukochaną osobą może i jest romantyczne, lecz nie zawsze wygodne. Jeśli budzisz się kilka razy w nocy, ponieważ twój partner cierpi na zespół niespokojnych nóg lub bez końca przewraca się z boku na bok, czas to zmienić. Wcale nie musicie kupować dwóch oddzielnych łóżek – wystarczy zainwestować w nowoczesny materac kieszeniowy.

Czym są materace kieszeniowe?

Nowoczesne materace kieszeniowe różnią się od tradycyjnych bonelowych tym, że każda sprężyna ukryta jest w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Oznacza to również, że ciężar śpiących obok siebie osób odpowiednio się rozkłada, dlatego partnerzy nie odczuwają nawzajem swoich ruchów.

Ile kosztuje materac kieszeniowy?

Mogłoby się wydawać, że tak komfortowy materac musi być produktem premium. Na rynku są oczywiście dostępne materace kieszeniowe za kilka tysięcy złotych, jednak dobry materac ze sprężynami kieszeniowymi o wymiarach 140×200 cm możemy kupić już od 500 złotych. Ciekawą ofertę materacy dla par znajdziemy nie tylko w stacjonarnych sklepach meblowych, lecz również online, np. na stronie sklepu internetowego Meblezet.com.