Jaki materac wybrać dla alergika?

Coraz więcej osób skarży się na alergie i choroby dróg oddechowych. Dużą grupę chorych stanowią dzieci, które narzekają również na dyskomfort w nocy. Aby zwiększyć wygodę chorego, warto zainwestować w dobry materac z powierzchnią antyalergiczną, który korzystnie wpłynie na zdrowie alergika. Tradycyjne materace to prawdziwe siedliska kurzu i bakterii, które wdychamy podczas snu. Drobnoustroje stanowią duże zagrożenie dla alergików, którzy czują dyskomfort szczególnie nad ranem, po całonocnym kontakcie z bakteriami i roztoczami.

Materace lateksowe i piankowe

Najlepszym materacem dla alergika będzie produkt posiadający hipoalergiczną warstwę lateksową o właściwościach antybakteryjnych. Warto jednak pamiętać, że osoby uczulone na lateks nie mogą korzystać z tego rodzaju materacy. W takim przypadku można zdecydować się na materace z pianką wysokoelastyczną, która charakteryzuje się świetną przepuszczalnością powietrza, a tym samym zapobiega powstawaniu grzybów wewnątrz materaca. Duże znaczenie ma również dobór odpowiedniego pokrowca, który będzie wyróżniał się właściwościami hipoalergicznymi.

Ile kosztują materace dla alergików?

Materac dla alergika wcale nie musi być drogi. Kupując w sklepie internetowym Meblezet.com, możemy nabyć dobrej jakości materac kieszeniowy 7 stref z warstwą lateksową już za 500 złotych i otrzymać przesyłkę w ciągu 2-18 dni bez dodatkowych kosztów transportu.