Jaki materac wybrać dla osoby starszej?

Powszechnie wiadomo, że seniorzy śpią krócej niż dzieci, młodzież i osoby w średnim wieku. Jedną z przyczyn krótkiego snu jest niewygoda powodowana przez niekomfortowe materace. Aby zadbać o efektywny sen seniora, warto sprawić mu prezent w postaci nowoczesnego materaca kieszeniowego 7-stref, który sprawi, że ciało osoby starszej będzie odpowiednio podpierane przez całą noc.

Wielu seniorów skarży się na bóle kręgosłupa i stawów, które często związane są z poważniejszymi schorzeniami, takimi jak reumatyzm czy osteoporoza. Aby zwiększyć komfort wypoczynku, warto wybierać materace kieszeniowe z warstwą pianki termoelastycznej, która sprawi, że materac idealnie dopasuje się do kształtu ciała osoby śpiącej.

Warto również zadbać o to, by materace dla osób starszych były hipoalergiczne. materace o właściwościach bakteriobójczych to te z warstwą lateksu, który hamuje rozwój drobnoustrojów i korzystnie wpływa na zdrowie układu oddechowego.

Materac ma ogromne znaczenie, jednak ważne jest również odpowiednie łóżko. Wielu seniorów odczuwa dyskomfort podczas wstawania, szczególnie osoby z endoprotezami. Aby zwiększyć komfort podnoszenia się z łóżka, warto wybrać łóżko kontynentalne, które jest wyższe niż tradycyjny mebel, dzięki czemu można kłaść się do niego z pozycji półstojącej i wstawać bez uczucia dyskomfortu.