Materac rozwiązaniem na ból pleców

Odczuwasz ból pleców nad ranem, który utrzymuje się również w ciągu dnia? To znak, że twój kręgosłup woła o pomoc, gdyż czuje się niekomfortowo, odpoczywając na posiadanym przez ciebie materacu. W sklepach meblowych pojawiły się już materace adresowane do osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Z czego się składają i w jaki sposób wpływają na zmniejszenie lub wyeliminowanie dolegliwości bólowych?

Wysokość materaca

Ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest wysokość materaca, która powinna wynosić minimum 18 cm. Im wyższy materac, tym łatwiej jest z niego korzystać osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Jeśli doskwierają ci takie dolegliwości, pamiętaj również o tym, by zadbać o wysokie łóżko (np. kontynentalne). Niektóre osoby, szczególnie młode, pragną zaoszczędzić i kupują wyłącznie materac, który kładą bezpośrednio na podłodze. Takie rozwiązanie nie wpływa jednak korzystnie na zdrowie kręgosłupa i może powodować ból.

Liczy się wnętrze

Osoby, które regularnie skarżą się na ból kręgosłupa, powinny wybierać materace twardsze, które będą stanowiły świetne podparcie dla całej sylwetki. Dobrym pomysłem jest wybór materaca z dodatkową matą kokosową, która nadaje produktowi twardość. Na ból pleców polecane są również materace z pianką lateksową lub pianką termoplastyczną. Ta pierwsza wyróżnia się wysoką sprężystością, a więc nie powoduje nacisku na kręgosłup, natomiast ta druga idealnie dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury. Warto wybierać nowoczesne materace kieszeniowe strefowe (7, 9 lub 32 strefy), które odpowiednio podpierają kręgosłup i korzystnie wpływają na efektywny odpoczynek. Takie materace wcale nie muszą być drogie, gdyż dobrej jakości materac 7-strefowy kupisz już od 500 złotych w sklepie internetowym Meblezet.com.