Z czego składają się nowoczesne materace?

Popularne obecnie materace mają niewiele wspólnego z tymi sprzed kilkunastu lat. W ofertach sklepów meblowych wciąż pojawiają się materace bonelowe, które są produktami wygodnymi, ulepszonymi i dość tanimi. Największą popularnością cieszą się jednak nowoczesne materace kieszeniowe, szczególnie te posiadające 7, 9 lub 32 strefy. Czym są materace kieszeniowe i jakie dodatkowe warstwy możemy znaleźć w nowoczesnych modelach?

Cała prawda o materacu kieszeniowym

Każda sprężyna w materacu kieszeniowym ukryta jest w osobnej kieszeni, dzięki czemu materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i zapewnia najwyższy komfort snu, zarówno osobom śpiącym samotnie, jak i parom. Z kolei strefy w materacach kieszeniowych pozwalają odpowiednio podtrzymywać całą sylwetkę dzięki zastosowaniu kilku (lub kilkudziesięciu) zróżnicowanych stopni nacisku.

Jakie warstwy znajdują się w nowoczesnych materacach?

Produkowane obecnie materace zawierają zróżnicowane warstwy, które wpływają na komfort odpoczynku. Dobór poszczególnych warstw zależy od pomysłu projektanta. Wśród najpopularniejszych elementów materacy kieszeniowych znajdują się:

  • Mata kokosowa – polecana szczególnie osobom z nadwagą, gdyż zwiększa twardość materaca i odpowiednio podtrzymuje sylwetkę.
  • Pianka lateksowa – idealna dla alergików oraz osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Jest sprężysta i antybakteryjna, dlatego zapewnia komfortowy sen i korzystnie wpływa na zdrowie dróg oddechowych.
  • Pianka wysokoelastyczna – przewiewna, sprężysta i antyalergiczna, a więc idealna dla każdego, także dla alergika.
  • Pianka termoplastyczna – reaguje na ciepło wydzielane przez ludzkie ciało, dopasowując się do kształtu sylwetki użytkownika i przyjemnie otulając.